Fotowoltaika

Wykorzystanie instalacji fotowoltaicznej buduje zarówno niezależność energetyczną, ale również zabezpiecza przed wzrostem cen energii, jednocześnie tworząc wizerunek firmy innowacyjnej i odpowiedzialnej.

Oferujemy zestawy fotowoltaiczne

SYSTEM MIESZANY

Może być również pełnić funkcję zasilania awaryjnego lub dodatkowego źródła zasilania w przypadku zbyt małej mocy dostarczonej z sieci, gdy moc generatora jest niewystarczająca dla naszych potrzeb.

SYSTEM PODŁĄCZONY DO SIECI

Najczęściej spotykany system z racji prostoty wykonania składa się z paneli fotowoltaicznych, inwertera, którego zadaniem jest przetworzenie energii wytworzonej przez GENERATOR PV I dostosowanie jej do wymagań sieci energetycznej. licznik energii MIERZY ILOŚĆ ENERGII wyprodukowanej i dostarczonej do sieci (jeżeli chcemy nadwyżki sprzedawać zakładowi energetycznemu).

SYSTEM AUTONOMICZNY

Rozwiązanie takie stosowane jest w sytuacji, gdy nie mamy dostępu do sieci energetycznej. Zastosowanie znajduje w domkach letniskowych, schroniskach, kempingach, układach zasilania awaryjnego. Budowa takiego systemu jest bardziej złożona, gdyż energie wytworzoną przez panele fotowoltaiczne musimy zmagazynować do tego celu służą baterie akumulatorów. Zmagazynowaną energię możemy zużyć bezpośrednio w odbiornikach zasilanych prądem stałym lub przetworzyć na prąd zmienny i zasilić inne urządzenia.

SYSTEM NISKONAPIĘCIOWY

wykorzystywany jest do zasilania odbiorników prądu stałego o napięciu 12V, 24Vi 48 V (np. łodzie, przyczepy kempingowe, przydomowe instalacje oświetlenia, latarnie, tablice ogłoszeń, znaki drogowe i itp.) składa się z modułu lub modułów w zależności od mocy, kontrolera ładowania i baterii akumulatorów

Skontaktuj

się z nami

(+48) 500 244 911

Email

akpart.sp@gmail.com

Gdzie świadczymy usługi?

Cała Polska

Wyślij wiadomość